Nacionalni ragbi: Novosti o kvalificiranim, play-offima i ispadanjima

Vibriraj ragbi

cette 26e i zadnji dan Nationala održao je sva svoja obećanja i omogućava da se saznaju prva dva koja su se kvalificirala u polufinale, plakati brana i naziv dviju formacija koje su ispale u National 2.

Valence-Rimljani, unatoč vrlo dobrom prvom činu platio je cijenu buđenja RCME-a koji je konačno pobijedio 20/18. Luke CIJENA 80e. Da je na kraju stopala transformacija ždrijeba koja bi kvalificirala Drômea, ali je transformacija pobjegla s polova. VRDR će stoga proći kroz baražu okrenutu prema Nici. Massy stoga pobjedom završava regularnu fazu i favorit je za (ponovni) uspon u ProD2.

Albi, jureći ovo 2e mjesto u kvalifikacijama za polufinale spotaknulo je na stranu Tarbesa kojemu je čast dobro završiti kod kuće. Pred 11/0 na odmoru, Tarbai su platili cijenu albigenskog buđenja u drugom poluvremenu prije nego što su osigurali pobjedu penalom Maximea OTLMANN. Konačan rezultat 14/8, Albi će također proći kroz baraž na svom terenu.

U ovoj utrci za drugo mjesto jest Soyaux-Angouleme koji je izveo dobru operaciju pobjedom kod Bourgoina 20/13 i tako zauzeo drugo mjesto na ljestvici od Valence Romansa (izjednačen po bodovima na ljestvici, 92 boda, ali ispred u polju) i Albija 90 bodova.

U druga dva doigravanja Nice je uzela najbolje od Suresnesa 26/14, a Chambéry je izgubio od Cognaca 33/27, što je obrambeni bonus za Savoyarde. Nice bi u prvom doigravanju trebala prijeći u Valence-Romans, dok će Chambéry u drugom doigravanju izazvati Albija na svom travnjaku.

U utrci za održanje, Union Cognac Saint-Jean d'Angély izborio je svoje mjesto u National nakon pobjede 33/27 protiv Chambéryja, kojem je osigurano mjesto u doigravanju.

S druge strane, u borbi za održavanje, Aubenas se konačno poklonio Daxu 25/23 nakon što je nekoliko minuta od kraja meča 22/23 uspio pobiti rezultat. No, konačni Dacquoise jedanaesterac razbio je nadu u zadržavanje Ardéchoisa koji će evoluirati u National 2 sljedeće sezone. Isto je i s Dijonom, koji je unatoč poboljšanoj pobjedi u drugom poluvremenu rezultatom (41/25) završio na posljednjem mjestu u nacionalnom prvenstvu s 47 koševa.

Sljedeći post

Ragbi: Racing 92 pridružio se La Rochelleu i Toulouseu u polufinalu Europskog kupa

La Défense (Francuska), 8. svibnja 2022. (AFP) – Racing 92 dominirao je Saleom (41-22) u četvrtfinalu Europskog ragbi kupa u nedjelju i osigurao polufinale protiv La Rochellea. Klub iz Ile-de-Francea će stoga za tjedan dana primiti u Lens the Maritimes, razbijače Montpelliera (31-19) […]